Наявність лічильника заощадить ваші кошти

409​Постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 „Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” затверджено соціальні нормативи, тобто показники необхідного споживання житлово-комунальних послуг, щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії.

Так, соціальний норматив споживання холодної води, згідно вказаної постанови (за відсутності гарячого водопостачання), встановлено на рівні 4 куб. метри на одну особу на місяць.

 При цьому, варто відзначити, що нарахування плати за централізоване водопостачання, за відсутності засобу обліку холодної води, здійснюється на підставі затверджених органом місцевого самоврядування норм споживання холодної води, які встановлено на рівні 7,5 куб. метри на одну особу на місяць (4,5 куб. метри при наявності лише дворової колонки).

Оскільки відшкодування пільг і субсидій, для оплати вартості централізованого постачання холодної води та водовідведення буде здійснюватись в межах встановленого соціального нормативу користування вказаними послугами, тобто 4 куб. метри на одну особу на місяць, а нарахування плати за централізоване постачання холодної води, у разі відсутності лічильників, буде здійснюватися за нормами, затвердженими органами місцевого самоврядування, тобто 7,5 куб. метри на одну особу на місяць (4,5 куб. метри при наявності лише дворової колонки), то різниця між соціальним нормативом, на який надаються пільги і субсидії та нарахованою вартістю, а це 3,5 та 1,5 куб. метри відповідно, підлягають стовідсотковій оплаті споживачем самостійно.

Виходячи з наведеного, є зрозумілою доцільність встановлення засобів обліку води про що підприємство наголошувало неодноразово, оскільки споживаючи воду в межах соціальної норми – 4 куб. метри на одну особу або й менше, ви економите свої кошти.

Враховуючи те, що вказана постанова набула чинності з 1 жовтня 2014 року, лічильник води доцільно встановити в якомога коротший строк.

 

 

 

Comments are closed.