Норми споживання

норма водиВідповідно до рішення Виконавчого комітету Чигиринської міської ради від 31.01.2012 року №1-2, нашим підприємством для розрахунків із споживачами фізичними особами (населенням), в кого відсутні прилади обліку води, та для вхідних даних у розрахунках тарифів на водопостачання та водовідведення, застосовуються такі норми споживання на одну особу:

 

– житлові будинки з централізованим водопостачанням – 7,5 м.куб.;

– житлові будинки з водовикористанням із водозабірних колонок – 4,5 м.куб.

З 01 жовтня 2014 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» від 06.08.2014 № 409. Вказаною постановою установлено соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії. Так, для для користування послугами з централізованого постачання холодної води соціальний норматив становить 4 куб. метри на одну особу на місяць за відсутності централізованого постачання гарячої води. Таким чином, споживачам, які мають пільги та/або користуються адресною субсидією на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг вказані пільги або субсидія будуть надаватись в межах вказаного нормативу. Обсяги водоспоживання понад вказаний норматив підлягають оплаті за 100% тарифом.

Відповідно до рішення Виконавчого комітету Чигиринської міської ради від 16.06.2015 року №6-101, для розрахунків із споживачами приватного житлового фонду, в кого відсутні прилади обліку води, застосовуються такі норми споживання на полив садів, городів, присадибних ділянок, квітників та інших зелених насаджень:

– 6 літрів на один квадратний метр.

​Полив теплиць, парників всіх видів і типів:

–  15 літрів на один квадратний метр.