Норми споживання

Відповідно до Рішення виконавчого комітету “Про затвердження розрахунків нормативів питного водопостачання” від 10.04.2020 №53-7, Рішення виконавчого комітету від 24 березня 2021 року №150-8 “Про затвердження нормативiв питного
водопостачання для населення сiльських населених пунктiв Чигиринськоi Micької
територiальної громади”, нашим підприємством для розрахунків із споживачами фізичними особами (населенням), в кого відсутні прилади обліку води, та для вихідних даних у розрахунках тарифів на водопостачання та водовідведення, застосовуються такі норми споживання на одну особу:

В місті Чигирин:

– для багатоквартирних будинків з водопроводом і каналізацією або місцевою каналізацією, з ваннами та/або душовими кабінами на 1 особу – 6,4 м.куб./місяць;

– для приватних житлових будинків з дворових водозабірних колонок  або дворових водозабірних кранів на одну особу – 4,6 м.куб./місяць;

– для приватних житлових будинків з водопроводом і каналізацією або місцевою каналізацією (вигрібом), з ваннами та/або душовими кабінами та/або кранами на 1 особу – 5,5 м.куб./місяць.

В сільських населених пунктах:

– з користуванням водою з дворових водозабiрних колонок або дворових водозабiрних кpaнів на 1 особу – 4,7 м3/мiсяць;

– з водопроводом i каналiзацiєю, або мiсцевою каналiзацiсю (вигрiбною ямою), з ваннами та/або душовими кабiнами та/або кранами на 1 особу – 6,З м3/мiсяць.

З 01 жовтня 2014 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» від 06.08.2014 № 409. Вказаною постановою установлено соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії. Так, для для користування послугами з централізованого постачання холодної води соціальний норматив становить 3.6 куб. метри на одну особу на місяць за відсутності централізованого постачання гарячої води. Таким чином, споживачам, які мають пільги та/або користуються адресною субсидією на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг вказані пільги або субсидія будуть надаватись в межах вказаного нормативу. Обсяги водоспоживання понад вказаний норматив підлягають оплаті за 100% тарифом.

Відповідно до  рішення Виконавчого комітету Чигиринської міської ради від 16.06.2015 року №6-101, для розрахунків із споживачами приватного житлового фонду, в кого відсутні прилади обліку води, застосовуються такі норми споживання на полив садів, городів, присадибних ділянок, квітників та інших зелених насаджень:

– 6 літрів на один квадратний метр.

​Полив теплиць, парників всіх видів і типів:

–  15 літрів на один квадратний метр.