Реформа ЖКГ знову відкладається

2014-06-1200121jpg27012016201356_w300Верховна Рада  відклала голосування в першому читанні за законопроект №1581-д «Про житлово-комунальні послуги». Під час сигнального голосування проект Закону підтримали 186 народних обранців при необхідному мінімумі в 226 голосів. ЖЕКи із липня цього року повинні позбутися монополії на ринку надання комунальних послуг. Але домогтися цього без ухвалення законопроекту №1581-д «Про житлово-комунальні послуги» не вдасться. 

Наразі неврегульованим залишається питання укладання договорів із управління багатоквартирними будинками та надання житлово-комунальних послуг.

У даному законопроекті про ЖКП запропоновано процедури, як жителі й споживачі укладатимуть договори на отримання всього комплексу послуг ЖКГ: на послуги з управління, водопостачання, теплопостачання, поводження з відходами, газ та електрику.

Для цього, зокрема, законопроект пропонує виділити з квартирної плати за послуги з поводження з твердими відходами. Також впроваджується типовий договір на управління будинком, який передбачає прозорий поділ тарифу із зазначенням розміру плати за комунальні послуги та плати власне за послуги з управління, а окрема частина законопроекту присвячена перевірці якості компослуг.

У свою чергу, депутати розкритикували проект Закону №1581-д «Про житлово-комунальні послуги» та виступили за направлення документу  на доопрацювання в комітеті до повторного першого читання.

Зокрема, депутат Іван Крулько із фракції «Батьківщина» заявив, що проект не виконує задекларовану мету. Він захищає тих, хто надає комунальні послуги, але абсолютно не захищає права споживачів.

«Документ зберігає занадто складний порядок підтвердження ненадання, надання не в повному обсязі або не належної якості комунальних послуг. Також дозволяється встановлювати плату за комунальні послуги не лише за лічильниками, але й за нормами споживання», – повідомив він.

Також за доопрацювання законопроекту виступив  Юрій Чижмарь із Радикальної партії.

Він зазначив, що документ не відповідає законам про місцеве самоврядування та про благоустрій. Оскільки в даних законах питання вивезення твердих відходів належить до обов'язків місцевої влади, а в пропонованому законопроекті виноситься з ведення органів влади місцевого рівня.

«Сьогодні, виявляється, будь-який будинок може сам визначати, хто вивозитиме сміття й куди. Ми розбалансуємо систему єдиного збирання твердих побутових відходів», – сказав пан Чижмарь.

Сподіваємось, що всі зауваження будуть доопрацьовані з урахуванням інтересів всих сторіх у відносинах при наданні комунальних послуг. 

За матеріалами http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/reforma-zhkp-potrebuje-doopracjuvannja-46460

Comments are closed.