Стягнення боргів через суд – значно збільшує витрати боржника

судКомунальне підприємство «Чигирин» доводить до відома споживачів інформацію про те, що підприємством систематично проводиться робота, спрямована на стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги в судовому порядку.

За наявності прострочених платежів та прийнятті рішення про звернення до суду за стягненням заборгованості, підприємством здійснюється нарахування вартості втрат від інфляції та 3% річних на суму боргу згідно вимог законодавства. Таким чином,

у випадку задоволення вимог підприємства, на споживача-боржника покладається обов’язок відшкодувати не лише суму заборгованості, а й нараховані відсотки від інфляції та 3% річних за прострочення терміну сплати вартості житлово-комунальних послуг. Крім того, стягненню підлягають також судові витрати підприємства, понесені при зверненні до суду (з 01.09.2015 – 609,00 грн), що, в свою чергу, значно збільшує фінансові зобов’язання споживача.

Після прийняття судом рішення на користь підприємства про стягнення заборгованості вживаються заходи до примусового його виконання: утримання із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших видів доходів; опис, арешт, вилучення та примусова реалізація майна боржника з метою погашення заборгованості. В цьому випадку зі споживача-боржника, додатково, утримуються витрати, пов’язані з примусовим виконанням судового рішення.

З метою уникнення процедури примусового стягнення заборгованості, КП «Чигирин» вкотре наголошує на необхідності своєчасного та повного розрахунку за надані послуги, а також погашення боргу, який виник раніше.

Довідкову інформацію про розмір заборгованості та порядок розрахунків можна отримати за тел. 2-65-44 або письмово за адресою підприємства.

           

Comments are closed.